خرید زمین در شمال،خرید زمین در نوشهر،خرید زمین شهرکی در شمال
نوشهر
برای فروش 8,250,000,000تومـان - خرید زمین با بافت مسکونی در نوشهر, خرید زمین با مجوز ساخت در شمال, خرید زمین در شمال, خرید زمین در نوشهر, زمین, زمین شهرکی مسکونی
RH-8116-property 550 متر مربع سال ساخت 1400

خرید زمین در شمال

تاریخ درج فایل 1400/08/08

کد 110

متراژ 550 متر

بافت 100% مسکونی،دارای جواز ساخت

نوشهر امیررود کوچه افشین

دارای سند شش دانگ و امکانات آب برق گاز

قیمت متری 15 میلیون تومان

املاک رستمی مازندران نوشهر امیررود

شماره همراه 09113950677

شماره دفتر 01152371462

مهندس احمد رستمی

خرید زمین در شمال نوشهر

املاک رستمی

خرید زمین در شمال بافت مسکونی با مجوز ساخت 

توضیحات مختصری از انواع بافت زمین در شمال از املاک رستمی

انواع بافت زمین

برای ساخت ویلا در شمال شما باید ابتدا با طرحی که دولت در 12 دی ماه سال 1378 تصویب کرد آشنا شوید تا از وضعیت زمینی که قرار است آن را به ویلایی مدرن تبدیل کنید آشنا شوید و سپس اقدام به ساخت آن نمایید. طرح هادی روستایی طرحی است که وضعیت زمین شما را مشخص می­کند. در واقع این طرح مشخص می­کند که زمین شما داخل بافت قرار دارد و یا خارج از آن. حال چنانچه زمین شما داخل بافت قرار داشته باشد، به این معنی است که زمین شما درون طرح هادی قرار گرفته است و شما به راحتی می­توانید برای ساخت آن مجوزهای لازم را از نهادهای مربوطه اخذ نمایید چرا که تنها زمین­هایی می­توانند به طور قانونی تبدیل به ویلا شوند و مجوز ساخت و ساز دریافت نمایندکه در محدوده مجاز طرح هادی قرار بگیرند.

داخل بافت ( درون طرح هادی) که ساخت و ساز آن مجاز است ،ساخت در زمین خارج بافت ،خارج از بافت که ساخت و ساز آن مجاز نیست.حال به طور مختصر به تشریح بخش­های مختلف هر یک پرداخته می­شود:

زمین داخل بافت

زمین داخل بافت به 3 دسته تقسیم می­شود:

زمین با بافت مسکونی

زمین با بافت مسکونی به این معناست که زمین مورد نظر در نقشه دهیاری روستا در قسمت بافت مسکونی قرار گرفته است. بنابراین برای ساخت ویلا کافی است مجوزهای لازم اخذ شده و کار ساخت و ساز شروع شود.

زمین با بافت باغی

زمین با بافت باغی به این معناست که زمین مورد نظر در نقشه دهیاری در قسمت بافت باغی قرار دارد. لذا برای ساخت ویلا در این زمین­ها دو راه وجود دارد: 1) تغییر کاربری زمین از باغی به مسکونی و سپس اخذ مجوزهای ساخت و ساز و 2) ساخت ویلا بدون تغییر کاربری و پرداخت جریمه ساخت و ساز ویلا به دهیاری مربوطه طبق کمیسیون ماده 99 و اخذ پایان کار از دهیاری.

زمین با بافت زراعی

زمین با بافت زراعی به این معناست که در نقشه دهیاری زمین مورد نظر در قسمت زراعی واقع شده لذا برای ساخت ویلا در آن می­توان همانند روش زمین با بافت باغی عمل کرد.

زمین خارج بافت

زمین خارج بافت به زمینی گفته می­شود که در نقشه دهیاری و یا شهرداری در هیچ کدام از قسمت­های زمین­های با بافت مسکونی، زراعی و باغی قرار نگرفته باشد. زمین خارج بافت به دو دسته تقسیم می­شود:

شامل طرح الحاق به بافت باشد
به این معنا که در نقشه­های جدید بنیاد مسکن وارد بافت شود.

شامل طرح الحاق به بافت نباشد
به این معنا که به کل خارج از بافت در نظر گرفته شده است.

زمین چسبیده به بافت باغی

در مورد زمین چسبیده به بافت باغی باید بیان کرد زمینی است که فعلاً داخل بافت قرار نگرفته است ولی در اصلاحیه­های بعدی طرح هادی و یا در مواقعی که نوبت به بافت روستای مورد نظر شود درون بافت قرار خواهد گرفت. برای خرید چنین زمینی بهتر است برای آگاهی از نوبت بافت روستا به جهاد کشاورزی مراجعه کرد و سپس اقدام به خرید کرد. چرا که به طور مثال اگر نوبت بافت روستا سال بعد باشد خریدار امسال که زمین فعلاً داخل بافت قرار نگرفته است می­تواند آن را به نصف قیمت بخرد و سال بعد همان زمین را به دو برابر قیمت به فروش برساند.

چگونه می­توان به نقشه طرح هادی دست یافت؟

بدیهی است که برای پی بردن به وضعیت زمین این که درون طرح هادی قرار دارد یا نه به یک نقشه که مشخص کننده این موضوع است نیاز است. بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان اولین نهادی که طرح هادی را به منظور نظم بخشیدن به صنعت ویلا سازی، جلوگیری از هرج و مرج و نیز سازمان دهی و حفظ سیمای شهری مطرح کرد بر این باور بود که با استفاده از این طرح می­توان از کوچ روستاییان به شهرها جلوگیری و هدایت مناطق روستایی را منسجم­تر کرد. لذا نقشه­ای برای طرح هادی تهیه شد و در محدوده­ی شهرها در اختیار شهرداری­ها و در محدوده­ی روستاها در محدوده­ی دهیاری­ها قرار گرفت. دسترسی به این نقشه برای عموم میسر است و افراد با استفاده از آن می­توانند از نوع کاربری زمین­های خود این که مسکونی هستند یا کشاورزی یا تجاری و … آگاه شوند. ضمن این که با استفاده از این نقشه مشخص می­شود زمین مذکور قابلیت استفاده در چه زمینه­هایی را دارد. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که طرح هادی به طور پیوسته مطابق با جدیدترین استانداردهای ملی و جهانی مورد بازنگری، تغییر و تحول قرار می­گیرد لذا کاملاً به روز و مطابق با نیازهای روز است.

 

اطلاعات اضافی

  • فروش زمین ساحلی هکتاری: فروش زمین در شمال
  • 1020 متر مربع زمین شهرکی: فروش زمین هکتاری ساحلی با سند شش دانگ

املاک مشابه

دیدگاهتان را بنویسید