خرید زمین ساحلی در شمال،خرید زمین ساحلی در نوشهر، زمین ساحلی

خرید زمین ساحلی در شمال

خرید زمین ساحلی در نوشهر

توضیحات متا: زمین ساحلی چیست و چه انواعی دارد؟ خرید زمین ساحلی در شمال یک روش ایمن برای حفظ و افزایش سرمایه شما خریداران گرامی است.

چه شهرهایی برای خرید زمین ساحلی در شمال مناسب‌تر هستند؟

خرید زمین ساحلی در نوشهر

املاک رستمی

خرید زمین ساحلی در شمال یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری و همچنین ساخت‌وساز در استان‌های شمالی کشور است. اگر جزء علاقه‌مندان به دریا هستید و از آن حس آرامش دریافت می‌کنید، زمین ساحلی بهترین گزینه برای شما است.

در این مقاله از وب‌سایت املاک رستمی، قصد داریم در مورد خرید زمین ساحلی در شمال و قوانین مربوط به آن، نکات مهمی را خدمت شما همراهان گرامی بیان کنیم و از مزایای خرید زمین در شمال بگوییم. اطلاع از قوانین، گرفتن استعلام و همچنین دقت در انجام معامله برای خرید یا فروش این نوع زمین‌ها ازجمله مواردی هستند که قبل از خرید باید آن‌ها را بدانید.

زمین ساحلی به چه زمینی گفته می‌شود؟

زمین ساحلی همان‌طور که از نامش مشخص است در بستر ساحل دریا قرار دارد. گاهی ممکن است زمین ساحلی در چندمتری یا فواصل چندکیلومتری از ساحل باشد. پس اگر زمینی در فاصله‌ی مشخصی از ساحل دریا قرار گرفته باشد، می‌توان آن را ساحلی نامید. به‌شرطی که این فاصله در محدوده تعیین‌شده باشد. به‌عنوان‌مثال زمینی که 10 کیلومتر از دریا فاصله دارد، ساحلی به‌حساب نمی‌آید.

ازنظر ‌قانون اراضی مستحدث و ساحلی مصوب 1354.4.29 نیز زمین ساحلی عبارت است از: زمینی دارای عرض مشخص که دست‌کم از یک‌جهت به دریا، دریاچه یا خلیج اتصال یافته باشد. لازم است هنگام خرید زمین ساحلی در شمال به ارتباط و فاصله‌ی زمین با ساحل دریا توجه داشته باشید.

معرفی 5 نوع زمین ساحلی

انواع زمین‌های ساحلی در شمال کشور وجود دارند. این نوع زمین‌ها در اصل همگی قطعات زمین ساحلی با متراژ‌های متفاوت هستند و تفاوت آن‌ها با یکدیگر در نوع کاربری و مجوزهای در دسترس برای آن‌ها است. از انواع زمین‌های ساحلی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. زمین ساحلی با کاربری کشاورزی و گلخانه‌ای
 2. مسکونی (ویلایی و آپارتمانی، شهرکی)
 3. تجاری (هتل، مجتمع‌های تفریحی و فروشگاهی)
 4. زمین مستقل (دارای مجوز و یا فاقد مجوز برای ساخت‌وساز)
 5. جاده به دریا (مستقل)

انواع زمین‌های ساحلی ازنظر قیمت نیز با یکدیگر متفاوت هستند. زمین ساحلی که دارای مجوز ساخت‌وساز تجاری است با زمینی که دارای مجوز ساخت ویلا است قیمت‌ متفاوتی دارد. قبل از خرید زمین ساحلی در شمال لازم است تا با همراهی مشاور مربوطه نسبت به دریافت استعلام از مراجع مرتبط اقدام نمایید و بسته به هدفی که دارید، برای خرید زمین اقدام کنید.

خرید زمین ساحلی در نوشهر

املاک رستمی

مزایای خرید زمین ساحلی در شمال

مزیت خرید زمین ساحلی در شمال با نیاز و اهداف خریدار، ارتباط مستقیم دارد. در این بخش قصد داریم در مورد مزایای کلی خرید زمین ساحلی در شمال صحبت کنیم و آن‌ها را به‌صورت موردی نام ببریم.

 • قرار گرفتن در منطقه‌ای منحصربه‌فرد به جهت نزدیکی به دریا
 • محل مناسب زندگی افراد علاقه‌مند به دریا
 • آب‌وهوای مطبوع
 • مسیرهای دسترسی مناسب برای رفت‌وآمد و ساخت‌وساز
 • رشد قیمت بسیار بالا
 • دارای انواع مختلف (مسکونی، تجاری، کشاورزی)
 • تنوع متراژ
 • فروش آسان به دلیل متقاضی زیاد
 • امکان ساخت ویلا طبق سلیقه‌ی خودتان به‌شرط داشتن مجوز ساخت

ویژگی جذاب خرید زمین ساحلی در شمال

زمین‌های ساحلی بسته به فاصله‌ای که نسبت به دریا دارند قطعه‌بندی می‌شوند. در این تقسیم‌بندی، زمین‌های قطعه اول از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار هستند. این زمین‌ها نزدیک‌ترین فاصله را نسبت به دریا دارند، به همین دلیل دارای دید ابدی به دریای خزر هستند. این یک ویژگی بسیار جذاب می‌باشد که موجب تقاضای فراوان، محدودیت و ارزشمندی این نوع زمین‌های ساحلی شده است.

اگر به دنبال خرید زمین ساحلی قطعه اول در شمال هستید باید سرمایه‌ی بیشتری داشته باشید. زمین‌های ازپیش‌ساخته شده هم به‌صورت قطعه اولی وجود دارند که ویلاهای موجود در آن‌ها دارای نمای روی به دریا است و می‌توانید نسبت به خرید آن‌ها نیز اقدام نمایید.

خرید زمین ساحلی در شمال برای سرمایه‌گذاری

زمین‌های ساحلی به دلیل اقلیم بی‌نظیرشان دارای طرفداران خاص خود هستند. به دلیل تنوع بالا و شرایط خرید عالی، افراد مختلف با هر میزان سرمایه‌ای می‌توانند اقدام به خرید زمین ساحلی کنند. همچنین این زمین‌ها از رشد قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و از سرمایه‌ی شما خریداران گرامی محافظت می‌کنند. زمانی می‌توانید ارزش زمین ساحلی را چندبرابر کنید که با کسب مجوزهای لازم نسبت به ساخت‌وساز در آن اقدام نمایید.

اگر قصد سرمایه‌گذاری امن و مطمئن در شمال ایران را دارید، خرید زمین ساحلی در شمال یکی از گزینه‌های بسیار مطلوب برای شما است.

خرید زمین ساحلی در نوشهر

املاک رستمی

تفاوت زمین شهرکی با ساحلی در چیست؟

زمین ساحلی با زمین شهرکی تفاوت چندانی ندارد. هر دو قطعاتی از زمین هستند که در مناطق متفاوت واقع شده‌اند. زمین شهرکی زمینی است که در شهرک قرار گرفته باشد. زمین ساحلی نیز  هم به‌صورت مستقل (خارج از شهرک) در دسترس است و هم ممکن است در شهرک باشد که به آن زمین شهرکی ساحلی گفته می‌شود. این‌گونه زمین‌ها به دلیل قرارگرفتن در شهرک‌های مسکونی عموماً دارای مجوز ساخت‌وساز هستند و از این بابت نیازی به اخذ مجوز ندارند.

اگر قصد خرید زمین شهرکی در شمال کشور را دارید، می‌توانید روی نوع ساحلی حساب ویژه باز کنید تا از مزایای بی‌شمار آن بهره‌مند گردید.

آیا امکان تغییر کاربری زمین ساحلی وجود دارد؟

اگر قصد خرید زمین ساحلی در شمال را دارید قبل از خرید به نوع کاربری زمین توجه کنید. نخستین و مهم‌ترین مزیت استفاده از یک مشاور املاک درستکار نیز همین است که خریداران محترم را در مورد کاربری زمین موردنظر آگاه کند. به این نکته‌ی مهم توجه داشته باشید که تغییر کاربری برای زمینی که در شهرک ساحلی واقع شده است امکان‌پذیر نیست. این امر با ذات شهرک که مسکونی است در تضاد بوده و موجب بی‌نظمی و ناراحتی ساکنین شهرک خواهد شد.

زمین‌های شهرکی از هر نوعی، صرفاً مجوز ساخت واحد مسکونی را دارند. اما اگر به هر دلیلی به دنبال تغییر کاربری برای زمین ساحلی مستقل (خارج از شهرک) هستید، باید به سازمان‌های مربوطه و شهرداری منطقه موردنظر مراجعه کنید تا امکان تغییر کاربری و شرایط قانونی آن را بررسی و اقدامات لازم را انجام دهید.

خرید زمین ساحلی در نوشهر

املاک رستمی

زمین ساحلی در کدام شهرها ارزش بیشتری دارد؟

تفاوتی ندارد در چه شهری اقدام به خرید زمین کنید. خرید زمین ساحلی در شمال به‌طورکلی یک سرمایه‌گذاری ارزشمند به‌حساب می‌آید. خرید زمین‌های ساحلی در برخی از شهرها مانند نوشهر، چالوس، رویان، سیسنگان، نور، شهسوار و مناطق سیاهرود و ایزدشهر به دلیل اینکه نام آشناتری دارند بسیار رایج شده است. البته باید به بودجه و میزان سرمایه‌ای که در اختیار دارید هم توجه داشته باشید تا بتوانید در بهترین منطقه، طبق بودجه‌ای که دارید نسبت به خرید زمین ساحلی در شمال اقدام نمایید.

نکات مهم قانونی برای خرید زمین ساحلی

خرید زمین ساحلی در شمال یک موضوع بسیار دقیق بوده و نیاز به بررسی قوانین موجود دارد. خریداران باید توجه داشته باشند که قرار است هزینه بپردازند و قطعه زمینی خریداری کنند. بنابراین باید از شرایط و وضعیت زمین آگاهی کامل داشته باشید تا دچار ضرر نشوید. لازم است موارد زیر را قبل از خرید موردبررسی دقیق قرار دهید.

 • استفاده از خدمات مشاورین املاک معتبر و معتمد در منطقه
 • توجه به سند زمین و اطمینان از اصل بودن آن
 • هماهنگی موارد قید شده در سند با آنچه حقیقتاً وجود دارد
 • استعلام از مراجع مرتبط (شهرداری، اداره مالیات، ثبت ملک و منابع طبیعی)
 • بررسی صحت مجوزهای مرتبط با زمین
 • استعلام مجوزهای مربوطه
 • بررسی دقیق کاربری زمین
 • اطمینان از وجود انشعابات
 • تحقیق و پرس‌وجو در مورد تاریخچه زمین و مالکین گذشته‌ی آن
 • دقت در نحوه‌ی پرداخت بهای زمین

کارشناسان املاک رستمی در این موارد همراه و مشاور شما هستند تا با اطمینان خاطر نسبت به خرید زمین ساحلی در شمال اقدام نمایید.

سخن آخر

خرید زمین ساحلی یکی از بهترین اهداف برای سرمایه‌گذاری و همچنین ساخت ویلا است. این زمین‌ها دارای موقعیت خاص هستند و به همین دلیل نیز از جذابیت‌های زیادی برخوردارند. بسیار مهم است که هنگام خرید چنین زمین‌هایی به مشاورین قابل‌اعتماد و دارای مجوز فعالیت در منطقه مراجعه کنید و همچنین قبل از خرید به نکات مهمی که در مطلب بیان شد توجه داشته باشید تا دچار ضرر و آسیب نشوید.

 

منبع : املاک رستمی

آدرس : مازندران نوشهر امیررود

شماره همراه : 09113950677

مهندس احمد رستمی