فرودگاه نوشهر،درباره فرودگاه نوشهرچه می دانید،پروازهای فرودگ

فرودگاه نوشهر

فرودگاه نوشهر کجاست

فرودگاه نوشهر

فرودگاهی در ایران و قدیمی ترین فرودگاه شمال کشور که در ناحیه شمال غرب شهر نوشهر قرار داشته و فاصله آن تا بندر نوشهر حدود ۴ کیلومتر می باشد.

فرودگاه شهدای نوشهر

Nowshahr International Airport

یاتا: NSHایکائو: OINN
خلاصه
گرداننده شرکت فرودگاه های ایران
مکان نوشهر، ایران
ارتفاع از سطح دریا -۶۱ فوت / -۱۹ متر
مختصات ۳۶°۳۹′۴۸″ شمالی ۰۵۱°۲۷′۵۳″ شرقی

باندهای فرود
جهت درازا سطح
فوت متر
۱۰/۲۸ ۶۶۷۷ ۲۰۳۴ آسفالت
منبع:World Aero Data[۱]

فرودگاه نوشهر کجاست

درباره فرودگاه نوشهر

قدیمی ترین فرودگاه شمال ایران

فرودگاه نوشهر فرودگاهی در ایران و قدیمی ترین فرودگاه شمال کشور که در ناحیه شمال غرب شهر نوشهر قرار داشته و فاصله آن تا بندر نوشهر حدود ۴ کیلومتر می باشد. فرودگاه نوشهر در سال ۱۳۳۲ ابتدا به شکل یک باند خاکی شروع به کار کرد. در طی سالهای بعد با توسعه و برنامه‌های ساختمانی به مرور تکمیل شده و در سال ۱۳۶۲ ترمینال جدید در آن افتتاح گردید.

مساحت این فرودگاه حدود ۸۵ هکتار است و با باندی به طول دو هزار و ۱۵۰ متر قابلیت پذیرش هواپیماهای متوسط پیکر در شرایط معمول و پهن پیکر را در شرایط خاص داراست. با توجه به فضای موجود شرایط برای افزایش طول باند این فرودگاه مهیا می‌باشد. فرودگاه نوشهر به دلیل حضور متناوب رهبری ایران و مقامات لشگری و کشوری بلند پایه، دارای ابنیه و امکانات خاص تشریفاتی بوده و به همین دلیل فعالیت آن دارای اهمیت بالایی می‌باشد. همچنین این فرودگاه به عنوان پایگاه شکاری ذخیره نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران محسوب میشود.

در سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۷۰ نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام شد و ۳۳٬۸۶۸ نفر مسافر و ۳۳۵٬۲۳۷ کیلوگرم بار از طریق آن جابجا شدند.

اخیرا خط پروازی فرودگاه نوشهر به فرودگاه شهيد دستغيب شيراز با ناوگان هواپیمایی قشم ایر برقرار شده است. و به شهر مسقط با یک توقف در فرودگاه بین‌المللی شیراز پرواز دارد .

شرکت‌های هواپیمایی مقصدهای پروازی

هواپیمایی آسمان فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد
هواپیمایی ایران ایر فرودگاه بین المللی مهرآباد
کیش فرودگاه بین المللی کیش
قشم ایر فرودگاه بین المللی شیراز
زاگرس ایر فرودگاهبین المللی ایلام

پروازها به مقصد نوشهر

نوشهر یکی از شهر های استان مازندران است این شهر در حد فاصل کوه و دریا واقع شده است و به همین دلیل برای طبیعت گردی مقصد بسیار مناسبی میباشد،امروزه از خودروی شخصی گرفته تا وسایل حمل و نقل مسافربری نظیر اتوبوس و هواپیما برای سفر به این شهر در اختیار مسافران قرار گرفته است.

از جاذبه های گردشگری و مکان های طبیعی دیدنی این شهر میتوان به تنگ دار، تالاب ارواح یا ممرز، سد و دریاچه آویدر،دیو چشمه و کندلوس اشاره کرد.

فرودگاه نوشهر قدیمی ترین فرودگاه استان مازندران است که در فاصله 4 کیلومتری بندر نوشهر واقع شده است فرودگاه نوشهر بین المللی نبوده و فقط پرواز های داخل مرزی از این فرودگاه انجام میشود.

مدت زمان پرواز به نوشهر چقدر است؟
مدت زمان پرواز به نوشهر بستگی به شهر مبدا دارد.

واحد پول کشور ایران چیست؟
واحد پول کشورایران ریال ایران میباشد. شما میتوانید قبل از سفر با مراجعه به صرافی و ارائه کارت ملی تا سقف محدودی ارز خریداری نمایید توجه داشته باشید که میتوانید در فرودگاه ایران هم ارز مورد نظر را خریداری کنید.

آیا داشتن ویزا برای سفر به نوشهر الزامی است؟
خیر،با پاسپورت ایرانی برای سفر به نوشهر نیازی به دریافت ویزا نمی باشد.

آیا بیمه درمانی برای سفر به نوشهر الزامی است؟
.خیر، داشتن بیمه درمانی برای سفر به نوشهر الزامی نمی باشد این بیمه مسافرتی از مسافر در برابر حوادث احتمالی محافظت میکند بنابراین بهتر است که مسافرین خود را قبل از سفر بیمه کنند..

نوشهر چند فرودگاه دارد؟

نوشهر1 فرودگاه دارد .

از چه طریقی میتوانم در زمان خود برای این پرواز صرفه جویی کنم؟
با مراجعه به وبسایت ایرلاین مورد نظر قبل از پرواز میتوانید به صورت آنلاین چک این کنید تا در صف های طولانی فرودگاه منتظر چک این و دریافت کارت پرواز نباشید همچنین از قبل راجعبه قوانین فرودگاه مورد نظر مطالعه فرمایید تا اطلاعات کافی راجع به قوانین ورود به این کشور ر ا داشته باشید

چگونه میتوان به مرکز شهر نوشهر رفت؟

در فرودگاه نوشهر به صورت هفتگی پروازهای داخلی انجام میشود، فرودگاه نوشهر دارای یک ترمینال است که امکانات معمول را دارد. رستوران و کافه هم در این مجموعه موجود است. این فرودگاه، در جاده نوشهر به چالوس، خیابان کریمی قرار گرفته و از مرکز شهر تا این فرودگاه ۸ دقیقه راه است، این فرودگاه در فاصله ی 4 کیلومتری از مرکز نوشهر قرار دارد. شما میتوانید به راحتی از تاکسی های مستقر در فرودگاه برای رسیدن به مرکز شهر استفاده کنید.

آیا می توانم اطلاعات مربوط به پیگیری پرواز را با میزبان یا راننده ام برای رسیدن به موقع ماشین به فرودگاه به اشتراک بگذارم؟
بله، میتوانید اطلاعات پرواز خودرا برای راننده ای که قرار است به فرودگاه به دنبال شما بیاید یا برای سایتی که قرار است از آنجا ترانسفر رزرو کنید ارسال کنید تا بلافاصه بعد از تحویل گرفتن چمدان های خود به ماشین و راننده دسترسی داشته باشید تا در زمانتان صرفه جویی کنید

بهترین زمان سفر به نوشهر چه موقع میباشد؟

بهترین زمان سفر به این شهر فصل بهار میباشد

سفر خودرا به نوشهر برنامه ریزی کنید! نکاتی که قبل از سفر به نوشهر باید بدانید.
بهتر است با برنامه ریزی زمانی و در نظر گرفتن مسافت و ترافیک به سمت فرودگاه حرکت کنید و ساعاتی قبل از پرواز در فرودگاه مبدا حضور داشته باشد.حتما قبل از سفر ارز مورد نظر را تهیه بفرمایید همیشه مدارک خود مانند پاسپورت را در دسترس داشته باشید وهمچنین بهتر است برای صرفه جویی در زمان از قبل چمدان های خودرا وزن کنید که اضافه بار به شما تعلق نگیرد همچنین میتوانید از قبل به صورت آنلاین چک این کنید تا در زمان خود در فرودگاه صرفه جویی کنید.

تا زمان دانش من که در ژانویه 2022 پایان یافته، نوشهر در استان مازندران ایران واقع شده است و اطلاعات زیر در مورد فرودگاه نوشهر قابل ارائه است. لطفاً توجه داشته باشید که اطلاعات ممکن است با گذر زمان تغییر کرده باشند و بهتر است برای اطلاعات به‌روز و جامعتر با منابع موثق محلی یا مراجع رسمی تماس بگیرید.

1. فرودگاه نوشهر:

-نام رسمی: فرودگاه شهید مرتضی حقانی (فرودگاه نوشهر)
– کد فرودگاهی:NSH
موقعیت جغرافیایی: واقع در شمال شرقی ایران، در حد فاصل شهرهای نوشهر و چالوس.
نوع فرودگاه: همگانی و مسافربری

2. ویژگی‌ها و امکانات:
مساحت فرودگاه: اطلاعات دقیق در دسترس نیست، اما فرودگاه نوشهر از اندازه‌های متوسط برخوردار است.

دستگاه‌های ناوبری:دارای دستگاه‌های ناوبری مدرن برای راهنمایی و هدایت هواپیماها.
تأسیسات سرویس مسافران: امکاناتی مانند سالن انتظار، رستوران یا کافی‌شاپ، خدمات پارکینگ و سایر تأسیسات سرویس مسافران.
مراقبت از هواپیماها: امکانات برای نگهداری و تعمیر هواپیماها.

3. ایرلاین‌ها و مسیرها:

– تا زمان آخرین به‌روزرسانی در دانش من (2022)، اطلاعات دقیق در مورد ایرلاین‌ها و مسیرهایفرودگاه نوشهر در دسترس نیست. برای اطلاعات به‌روز، به وب‌سایت یا منابع معتبر هواپیمایی مراجعه کنید.

4. آینده فرودگاه:
– در سال‌های اخیر، برنامه‌ها برای گسترش و ارتقاء فرودگاه نوشهر اعلام شده است. این گسترش‌ها ممکن است شامل افزایش تعداد پروازها و افزایش امکانات باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که اطلاعات ممکن است تغییر کرده باشند و برای اطلاعات به‌روز و دقیق‌تر، به منابع رسمی و معتبر محلی مراجعه کنید.

برای خرید یا فروش ملک خود در نوشهر املاک رستمی در خدمت شما می باشد:

املاک رستمی : مازندران نوشهر امیررود

شماره موبایل : 09113950677

شماره دفتر : 01152371462